Топ најлон предива и полиестер предива производител и снабдувач на големо од 2006 година.

Јазик
Производи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Ние сме најлон предива и полиестер предива производител, со главни производи наНајлон FDY.,Најлон Дти,Полиестер FDY.,Полиестер Дти, вклучувајќиФиламент и.Монофиламент.

Имаме лабораторија за истражување и развој на предиво и фабрика за боење на предиво. Во прилог на производство на конвенционални најлон и полиестерски производи, ние исто така можеме да им помогнеме на клиентите да развијат различни функционални предива и да ги прилагодат разните бои.

Ние го интегрираме целиот производствен процес, вклучувајќи извртување, hanking, боење и ликвидација во Фабрика за предиво, со што предива производство поефективно и квалитетно осигурување.

Полиестерска филамент предивото обоена 150-300D
Salud Yarn Најдобар квалитет Полиестер филамент предиво Среќен обоена 150-300D фабрика, OEKO-TEX стандард 100 сертификат, совршен квалитет на мониторинг систем за да се обезбеди квалитетот на секоја група на произведени производи
Најлон FDY висока издржливост 150-600D
Салд предиво најдобар квалитет најлон FDY висока издржливост 150-600D фабрика, со опрема за тестирање за да се исполнат новиот развој на Yarn и координација на производството.
Полиестерска филамент предиво сложено суров бел 75-100D
Салд предиво интро во полиестерска филамент предиво сложено суров бел 75-100D Салд предиво, постави свој боење растенија, вклучувајќи dope обоени, hank обоена, конусна обоена технологија зрелост.
Најлон FDY висока издржливост 600-1200D
Салд предива Најдобра Најлон FDY висока издржливост 600-1200D снабдувач, зрели надворешно-трговски тим. Ние можеме да кореспондираме со разни проблеми во меѓународната трговија.
Полиестер Дти висока издржливост обоена 150-300D
Салд предиво интро на полиестер Дти висока издржливост обоена 150-300D Салд предиво, силен капацитет за задоволување на побарувачката на купувачи
Полиестер Дти висока издржливост извртени 150-300D
Салд предиво интро на полиестер Дти висока издржливост извртени 150-300д Салд предиво, имаме иселеници стационирани во Југоисточна Азија, Пакистан, Виетнам, Мјанмар и други региони.
Најлон филамент предиво помешан (суров бел) 40-70D
Салд предиво интро во најлон филамент предивото (суров бел) 40-70d Salud предиво, имаме воспоставено моделот на производот во странство, добредојде сите кругови на клиентите Win-Win-Win-победа.
Nylon fibalment предиво помешан (суров бел) 70-300D
Salud Yarn Најдобра Најлон филамент предивото (RAW бело) 70-300D добавувач, OEKO-TEX стандард 100 сертификат, совршен квалитет на мониторинг систем за да се обезбеди квалитетот на секоја серија производи произведени
Услуги

Предиво боење услуга: Ние поседуваме две фабрики за боење на предиво. Еден од нив е опремен со резервоари за боење со висока температура, кои вообичаено се користат за боење синтетички предива, како што се најлон предива и полиестер итн. Другата фабрика за боење на предивото е опремена со резервоари за боење на спреј, кои се користат за боење на јадро-отпуштени предиво , волна предиво, итн.

OEM / ODM услуга:Ние го контролираме целиот процес на најлон& Полиестер предиво производство, вклучувајќи извртување& Текстуринг, hanking, боење (ние можеме да обои било кој тип на предиво), ликвидација и пакување. Имаме одличен r&D Одделот, кој може да ви помогне да развиете нов тип на предиво според вашите барања.

Услуга за јавни набавки:Ние се наоѓаме во Даланг Таун, центарот за време на предиво на Кина. Затоа, без оглед на тоа каков вид на текстилен предиво го барате, можеме да ги најдеме за вас, со комплетно транспортно решение.

Одлична услуга по продажба: Сите наши вработени по продажба се експерти во текстилната индустрија, би сакале да ви помогнеме со проблемите со производство на текстил.

Случаи
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Имаме 13-годишно искуство во глобалното тргување. Имаме воспоставено долгорочни кооперации со100+ клиенти од30+ земји. Условите за плаќање, како што се T / T и L / C, можат да се ракуваат без никакви проблеми.

Најлон предива користи:

Шатор, Webbing, Спортски безбедносен ремен, ремени за автомобили, кратки, шиење теми, падобрани, ткаенини за кабели, ленти за транспортери, јакни, чевли, облека, мрежа ткаенина, рибарски мрежи и индустриски апликации.

Полиестер предива користи:

Ткаенини на кабелот, рибарски мрежи, јажиња, филтерчиња, постелнина, комарец мрежа, троседот, завесата и индустриските апликации.

Webbing | Случаи за соработка
Webbing е тесна ткаенина или тубуларна ткаенина направена од различни предива како суровини. Постојат широк спектар на ткаенини на ременот, кои се користат во различни индустриски сектори, како што се облека, материјали за чевли, багаж, индустрија, земјоделство, воени материјали и транспорт.
Опрема за индустриска безбедност Случаи за соработка
Производите за опрема за индустриска безбедност вклучуваат ratchet ремени, slacklines, ленти за влечење, лизгање на лизгање, Bungee кабел, рефлективна облека, безбедносни ракавици и други производи кои треба да користат предиво како суровина.
Медицински резерви | Случајна соработка
Производите за медицинска опрема вклучуваат производи базирани на предиво, како што се маски за лице, хулахопки, еластични завои, чувари на вратот и стабилизатори и задржување на протези.
Чорапи | Случајна соработка
Чорапите можат да бидат поделени во чорапи од чамец, кратки чорапи, високи чорапи, фудбал чорапи, кошарка чорапи, танцови чорапи и врзани чорапи. Материјалот и природата на различни чорапи не се исти, според нивните сопствени потреби да ги изберат вистинските чорапи.
За нас

Салд предиво е водечки производител на предиво и полиестерски предиво во Кина. Нашата предиво фабрика е основана во Huizhou Кина во 2006 година, со напредна опрема за производство на предиво, уред за тестирање на предиво и р&Д одделот. Во 2008 година, додадовме нова фабрика и започнавме со производство на полиестерски предиво. Во 2010 година, воспоставивме одделот за продажба во странство во Dongguan Кина. Сега во 2021 година, бидејќи компанијата продолжува да се развива и расте, нашето производство на синтетички предиво (најлон предива& Полиестер предиво) достигнува1.000 тони / месец, со силна соработка со100+ клиенти Во текстилната индустрија од30+ земји секоја година.

Добијте фабрика Цена сега!

Слободен примерок || Развојна служба за развој || Целосно транспортно решение || ODM.&ОЕМ услуга || Служба за боење на предиво

Прилог: